Ładowanie

Niekontrolowane ładunki elektrostatyczne są zawsze niepożądane i mogą utrudniać wydajność procesów produkcyjnych. Z drugiej strony, kontrolowane ładunki elektrostatyczne – celowo stosowane – poprawiają wydajność produkcji poprzez wykorzystanie właściwości elektrostatycznych do osiągnięcia czegoś korzystnego w procesie.

Nasze produkty

Ładowanie elektrostatyczne - optymalizacja procesów

Systemy ładowania Eltex są stosowane, gdy produkty mają być do siebie "elektrostatycznie przylepione" na określony czas, w celu usprawnienia procesu produkcyjnego. Przykładem z branży poligraficznej jest precyzyjne blokowanie wstęg papieru w procesie wykańczania.

Optymalizacja procesów z IML

W przemyśle tworzyw sztucznych etykietowanie w formie IML w znacznym stopniu przyczynia się do optymalizacji procesu: ładowanie elektrostatyczne powoduje, że dekor lub etykieta przylega do formy wtryskowej.

Elektrody ładujące

Wytrzymałe i precyzyjne elektrody do celowego ładowania. Elektrody ładujące przenoszą wytworzony ładunek statyczny na produkt. W zależności od materiału poddanego ładowaniu i warunków montażowych stosuje się różne rodzaje elektrod: R130: szerokość robocza do 4 metrów, R120 przeznaczona do wąskich przestrzeni oraz R23ATR do precyzyjnego ładowania małych powierzchni.

R120

Kompaktowa elektroda ładująca

Uniwersalna elektroda, przystosowana do napięć do 60 kV. Stosowana do naładowania powierzchni w celu zablokowania i przyklejenia.
Wersja z napięciem 30 kV i 60 kV. Maksymalna długość elektrody: 3985 mm

R130

Elektroda ładująca

Solidna, precyzyjna elektroda przystosowana do napięć do 60 kV.
Optymalne rozmieszczenie poszczególnych elementów elektrody (pinów) znacząco poprawia dystrybucję ładunku elektrostatycznego. Poszczególne zakończenia z ograniczonym przepływem prądu zmniejszają zjawiska jonizacji powietrza oraz ograniczają wyładowania o dużej energii. Wersje z napięciem 30 kV i 60 kV. Maksymalna długość elektrody: 3985 mm

R23ATR

Punktowa elektroda ładująca

Dostosowanie ładunku poprzez regulację geometrii punktów ładowania (pinów) pozwala precyzyjnie dopasować działanie do konkretnego celu. Taka konfiguracja jest korzystna np. do przyklejania małych powierzchni (etykiet) z wykorzystaniem siły elektrostatycznej. Nadaje się do ładowania stref brzegowych w produkcji folii i filmów. Wersja 30 kV i 60 kV, wymienne końcówki, różne geometrie końcówek.

Generatory Power chargers

Uniwersalne generatory do elektrod ładujących Eltex.

Generatory ładujące dostarczają stałe napięcie. Eltex oferuje generatory o napięciu 30 lub 60 kV i prądzie wyjściowym do 7,5 mA. Nowe generatory POWER CHARGER obejmują różne stopnie wydajności i zastosowania w zakresie ładowania. Działają zarówno przy napięciu zasilającym 24 V DC, jak i w zakresie napięcia sieciowego od 85 V do 264 V AC. Modele dostępne są w wersjach o mocy wyjściowej 75 lub 150 W. Do obsługi generatora służy klawiatura membranowa lub opcjonalnie dostępny jest również, zintegrowany panel dotykowy. Generatory POWER CHARGER mogą być obsługiwane analogowo lub poprzez interfejsy cyfrowe typu fieldbus

Rozdzielacz i przewody przedłużające

Wszechstronne rozdzielacze EXTRA PCV/PCV6 i przedłużacze KA upraszczają układanie i instalację komponentów do ładowania Eltex.

Kontakt arrow_right